آسیب شناسی

تاسیس شرکتهای تعاونی

تاسیس شرکتهای تعاونی

 

گامی در تحقق کسب وکار                         آری به اتفاق جهان میتوان گرفت

 

انسانها از پس قرنها تجربه و تلاش آموختند که چگونه میتوان توانمندی و سرمایه های اندک افراد یک جامعه را بهم پیوند زده و در راه آبادانی و عمران جامعه بکار برد جهانیان آموختند که با تعاون و همکاری این قطره ها به دریا بدل گشته و چهره کشورها را دگرگون میسازد .

متاسفانه در تاریخ پر فراز و نشیب فرهنگ ایران مواردی به چشم میخورد که با نگرش قرن ۲۱کاملا در تضاد است .بعنوان مثال :چه فردا شود فکر فردا کنی در حالیکه بدون تردید باید امروز به فردا اندیشه کرد . و یا اگر شریک خوب بود خدا هم شریک داشت.

توصیه من به جوانان عزیز کشورم تغییر نگرش و عبور از اینگونه باورهاست .امروزه میتوان براساس ضوابط و مقرراتی که بشر آموخته یک محله ،یک مدرسه ،یک روستا یک فامیل را در کاری مشترک کنار یکدیگر قرار داد با جمع شدن توانمندی ها ،امکانات ،سرمایه و تجارب اعضا طرحهای گوناگون را به مرحله اجرا درآورده و بسته اشتغال ،اقتصاد و پیشرفت را فراهم نمود.

به زبان ساده میتوان با تشکیل یک تعاونی بشرح زیر آشنا گردید .

۱-هر تعداد از افراد خانواده فامیل ،هم کلاسیها ،همولایتی ها و یا افراد علاقمند رامیتوان دعوت به مشارکت در یک تعاونی نمود .لازم به ذکر است که حداقل نفرات برای تشکیل یک تعاونی ۷نفر است .

۲-کلیه اعضا بعنوان جمع عمومی کنار هم جمع شده و از میان خود هیئت مدیره ای را انتخاب مینمایند . و اعضا هیئت مدیره از میان خود مدیرعامل و سایر مدیران را بر خواهند گزید.

۳-هر یک از اعضا با پرداخت مبلغی ناچیز سهامدار این تعاونی خواهند شد.اعضا میتوانند تا هر تعداد سهم برای خود یا خانواده خود خریداری نمایند

۴-هیئت مدیره اقدام به ثبت تعاونی و ثبت علائم و آرم موسسه خواهد نمود .

۵-با بررسی و مطالعه شرایط کشور طرحی مناسب ،جدید ،بدون رقیب را تحت بررسی و مطالعه قرار داده و طرح توجیهی آنرا تهیه خواهند نمود

۶-تا این مرحله از اقدامات که شرکت به ثبت رسیده و طرحی برای اجرا آماده گردیده ارزش سهام شما چند برابر خواهد شد .

۷-با درخواست وام از وزارت تعاون برای اجرای طرح فوق و موافقت سازمان با وام درخواستی ارزش تعاونی بار دیگر افزایش خواهد یافت . در حقیقت با اقدامات اولیه هیئت مدیره ارزش سهام ناچیز شما در روز اول به چند برابر افزایش خواهد یافت .

۸-با افتتاح حساب در بانک حتی باسه امضا از افراد مورد اعتماد کلیه هزینه ها و یا دریافتها در دفاتر منعکس خواهد شد .

۹-در این مرحله میتوان با درج آگهی تا ۴۹%از سهام تعاونی را به بازار عرضه نمود که مبلغ قابل توجهی برای تعاونی تامین خواهد نمود

۱۰-با هر مرحله از پیشرفت (بعنوان مثال )در روز اجرای طرح بار دیگر ارزش سهام افزوده خواهد شد وشما با عضویت در این تعاونی و با خرید چند سهم به مبلغی ناچیز سهامدار یک شرکت تلقی خواهید شد در حالیکه به تنهایی هرگز چنین فرصتی فراهم نمیشد .

وزارت تعاون به شرکتهای تعاونی تسهیلات و حمایتهای گوناگونی را عرضه مینماید که کلیه اعضا از این حمایتها برخوردار خواهند بود

با توجه به میلیونها فارغ التحصیل که از دست یابی به شغل بی نصیب مانده اند و ناچارا به شغلهای کاذب روی میاورند فرصتی خواهند یافت که زمینه فعالیت اقتصادی و مالی را برای صدها نفر از وابستگان و دوستان خود فراهم کرده و از اینکه در تعالی و پیشرفت کشور به سهم خود نقش آفرینی مینمایند خواهند بالید.

با احترام

دکترعلی اصغرجهانگیری

کارآفرین و استاد دانشگاه

درباره‌ی حسن ویسی

همچنین ببینید

کندلوس

سفر به کندلوس

کندلوس  جمعیت و وضعیت آب و هوایی کندلوس  روستای کندلوس حالا دیگر بیش از ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *