طرح های مشارکتی طرح های مشارکتی
فروشگاه مجازی فروشگاه مجازی
مشاوره مشاوره
تلگرام بنیاد جهانگیری تلگرام بنیاد جهانگیری
طرح مشارکتی طرح مشارکتی
روزنامه کندلوس روزنامه کندلوس
از جهانگیری بپرس از جهانگیری بپرس
تور کندلوس تور کندلوس
حضر دکتر جهانگیری در روستای شما حضر دکتر جهانگیری در روستای شما
همسفران کندلوس همسفران کندلوس
کافی شاپ آسیابان کافی شاپ آسیابان
کافی شاپ آسیابان کافی شاپ آسیابان
طرح مشارکتی بنیاد جهانگیری طرح مشارکتی بنیاد جهانگیری
خانه / بانک اشتغال / تاسیس شرکتهای تعاونی / تاسیس شرکتهای تعاونی

تاسیس شرکتهای تعاونی

تاسیس شرکتهای تعاونی

 

گامی در تحقق کسب وکار                         آری به اتفاق جهان میتوان گرفت

 

انسانها از پس قرنها تجربه و تلاش آموختند که چگونه میتوان توانمندی و سرمایه های اندک افراد یک جامعه را بهم پیوند زده و در راه آبادانی و عمران جامعه بکار برد جهانیان آموختند که با تعاون و همکاری این قطره ها به دریا بدل گشته و چهره کشورها را دگرگون میسازد .

متاسفانه در تاریخ پر فراز و نشیب فرهنگ ایران مواردی به چشم میخورد که با نگرش قرن ۲۱کاملا در تضاد است .بعنوان مثال :چه فردا شود فکر فردا کنی در حالیکه بدون تردید باید امروز به فردا اندیشه کرد . و یا اگر شریک خوب بود خدا هم شریک داشت.

توصیه من به جوانان عزیز کشورم تغییر نگرش و عبور از اینگونه باورهاست .امروزه میتوان براساس ضوابط و مقرراتی که بشر آموخته یک محله ،یک مدرسه ،یک روستا یک فامیل را در کاری مشترک کنار یکدیگر قرار داد با جمع شدن توانمندی ها ،امکانات ،سرمایه و تجارب اعضا طرحهای گوناگون را به مرحله اجرا درآورده و بسته اشتغال ،اقتصاد و پیشرفت را فراهم نمود.

به زبان ساده میتوان با تشکیل یک تعاونی بشرح زیر آشنا گردید .

۱-هر تعداد از افراد خانواده فامیل ،هم کلاسیها ،همولایتی ها و یا افراد علاقمند رامیتوان دعوت به مشارکت در یک تعاونی نمود .لازم به ذکر است که حداقل نفرات برای تشکیل یک تعاونی ۷نفر است .

۲-کلیه اعضا بعنوان جمع عمومی کنار هم جمع شده و از میان خود هیئت مدیره ای را انتخاب مینمایند . و اعضا هیئت مدیره از میان خود مدیرعامل و سایر مدیران را بر خواهند گزید.

۳-هر یک از اعضا با پرداخت مبلغی ناچیز سهامدار این تعاونی خواهند شد.اعضا میتوانند تا هر تعداد سهم برای خود یا خانواده خود خریداری نمایند

۴-هیئت مدیره اقدام به ثبت تعاونی و ثبت علائم و آرم موسسه خواهد نمود .

۵-با بررسی و مطالعه شرایط کشور طرحی مناسب ،جدید ،بدون رقیب را تحت بررسی و مطالعه قرار داده و طرح توجیهی آنرا تهیه خواهند نمود

۶-تا این مرحله از اقدامات که شرکت به ثبت رسیده و طرحی برای اجرا آماده گردیده ارزش سهام شما چند برابر خواهد شد .

۷-با درخواست وام از وزارت تعاون برای اجرای طرح فوق و موافقت سازمان با وام درخواستی ارزش تعاونی بار دیگر افزایش خواهد یافت . در حقیقت با اقدامات اولیه هیئت مدیره ارزش سهام ناچیز شما در روز اول به چند برابر افزایش خواهد یافت .

۸-با افتتاح حساب در بانک حتی باسه امضا از افراد مورد اعتماد کلیه هزینه ها و یا دریافتها در دفاتر منعکس خواهد شد .

۹-در این مرحله میتوان با درج آگهی تا ۴۹%از سهام تعاونی را به بازار عرضه نمود که مبلغ قابل توجهی برای تعاونی تامین خواهد نمود

۱۰-با هر مرحله از پیشرفت (بعنوان مثال )در روز اجرای طرح بار دیگر ارزش سهام افزوده خواهد شد وشما با عضویت در این تعاونی و با خرید چند سهم به مبلغی ناچیز سهامدار یک شرکت تلقی خواهید شد در حالیکه به تنهایی هرگز چنین فرصتی فراهم نمیشد .

وزارت تعاون به شرکتهای تعاونی تسهیلات و حمایتهای گوناگونی را عرضه مینماید که کلیه اعضا از این حمایتها برخوردار خواهند بود

با توجه به میلیونها فارغ التحصیل که از دست یابی به شغل بی نصیب مانده اند و ناچارا به شغلهای کاذب روی میاورند فرصتی خواهند یافت که زمینه فعالیت اقتصادی و مالی را برای صدها نفر از وابستگان و دوستان خود فراهم کرده و از اینکه در تعالی و پیشرفت کشور به سهم خود نقش آفرینی مینمایند خواهند بالید.

با احترام

دکترعلی اصغرجهانگیری

کارآفرین و استاد دانشگاه

درباره‌ی esrwe erwer

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *