کندلوس

سفر به بهشت کندلوس

سفر به بهشت کندلوس; در جنوب دریای خزر، به دور از هیاهو و دود و ترافیک روستایی بسیار زیبا به نام کندلوس  که در جنوب دریای خزر واقع شده است وجود دارد برای رسیدن به کندلس باید از جاده چالوس بگذرید روستای کندلوس به زیبایی و قدمت و مهمان نوازی شهرت دارد .

سفر به بهشت کندلوس

در جنوب دریای خزر، به دور از هیاهو و دود و ترافیک روستایی بسیار زیبا به نام کندلوس  که در جنوب دریای خزر واقع شده است وجود دارد برای رسیدن به کندلس باید از جاده چالوس بگذرید روستای کندلوس به زیبایی و قدمت و مهمان نوازی شهرت دارد .

همین که در مسیر کندلوس پیش می‌روید از انتخاب خود بیشتر خرسند می‌شوید. زیبایی‌های مسیر کندلوس خیره‌کننده است.

سفر به کندلوس

کندلوس چرا خاص است(سفر به کندلوس)؟

وجود موزه مردم شناسی  که اولین موزه روستایی جهان است و قدمت چندهزار ساله روستا و وجود یاته های باستانی  قدمتی همه و همه گویای خاص بودن کندلوس است.

آب و هوا و طبیعت روستای کندلوس تیز بهشت آدمی است. آنچه گفته شد، گوشه‌ای از دلایل خاص بودن روستای کندلوس است در ادامه با دیگر جاذبه‌های این روستا آشنا شوید.

در سفر به کندلوس چه می‌بینیم؟

خانه‌های کاه‌گلی، چشمه‌های گوارا، آوای رودخانه، زمزمه پرندگان، کوچه‌پس‌کوچه‌های سنگفرش شده، آبشار تماشایی، درختان سر به فلک کشیده و مردم ساده‌دل و مهربان: همان‌هایی که در روستای کندلوس می‌بینید. در روستای کندلوس، رسوم کهن هنوز باشکوه تمام برگزار می‌شود؛

مثلا اگر در تحویل سال نو در روستای کندلوس باشید، مراسم مج (خوش قدم) بسیار تماشایی خواهد بود. اهالی کندلوس بیشتر به کار کشاورزی، خیاطی و نجاری مشغولند.

از روستای کندلوس می‌توانید جاجیم، ایزار، جوراب بافتنی و لباس‌های پشمی به سوغات ببرید. موسیقی به خصوص دهل و سرنا از پیشینه طولانی در روستای کندلوس برخوردار است.

موزه‌گردی در روستای کندلوس

اگر اهل موزه گردی باشید، دیدن موزه‌های مردم‌شناسی و موزه گیاهان دارویی را در روستای کندلوس از دست ندهید.

همانطور که گفتیم تاریخی طولانی‌ای در روستای کندلوس گذشته که در موزه مردم‌شناسی می‌توانید آثار آن را ببینید. موزه گیاهان دارویی روستای کندلوس نیز با هدف کاشت و پرورش گیاهان دارویی و معطر در زمینی به مساحت ده هکتار به وجود آمده است. می‌گویند بالغ بر ۲۵۰ گونه گیاه ژنتیک ارزشمند در این موزه به تولید و عرضه در آمده است.

هم‌چنین اگر طرفدار کوهنوردی هستید، با فاصله گرفتن از روستا، در ارتفاعات خوش آب و هوا و تماشایی کندلوس می‌توانید کوهنوردی کنید.

موزه گردی در روستای کندلوس

کی به کندلوس برویم؟

هر زمان که به کندلوس بروید، تماشایی است. از بهارهای سرسبز، تابستان‌های خنک، پاییزهای هفت‌رنگ و روزهای برفی کندلوس نمی‌توان گذشت. اگر آب‌وهوای معتدل را برای سفر می‌پسندید، بهتر است فصل تابستان و بهار را برای سفر انتخاب کنید.

هم‌چنین اگر به سنت و مراسم کهن و محلی علاقه دارید، زمان جشن‌های تیرماه سیزده شو و مراسم مج را برای سفر به کندلوس انتخاب کنید. از این جشن‌ها خبر دارید؟

در سفر به بهشت کندلوس چه چیزی با خود ببریم ؟

برای روستاگردی در کندلوس به وسایل و تجهیزات زیادی نیاز ندارید. کوله سبکی بردارید و کفش مناسب و راحت بپوشید.

از آن‌جا که مقصدتان شمال کشور است لباس گرم و اضافه به همراه داشته باشید تا در صورت بارندگی با مشکل مواجه نشوید.

دوربین عکاسی برای ثبت لحظات ماندگار در کندلوس فرامو‌ش‌تان نشود.

در پایان لازم است بدانید روستای کندلوس از معدود روستاهایی که هنوز بکر باقی‌مانده. با ریختن زباله در روستای کندلوس چهره روستا را تغییر ندهیم.

 

درباره‌ی حسن ویسی

همچنین ببینید

معرفی 10 ایده های کشاورزی

معرفی ۱۰ ایده سودآور کشاورزی[مشاغل خانگی پر درآمد]

زندگی این روزها به گونه ای شده است که افراد برای رسیدن به خواسته هایشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *