کندلوس محلی دنج برای عاشقان طبیعت و تاریخ

مجموعه گردشگری کندلوس

کندلوس محلی دنج برای عاشقان طبیعت و تاریخ

مجموعه گردشگری کندلوس : مجموعه توریستی و فرهنگی جهانگیری یکی از جاذبه های بسیار عالی مازندران میباشد که جزءتوابع نوشهر میباشد این مکان گردشگری حاوی امکانات رفاهی و گردشگری به ویژه ای میباشد…

کندلوس 

روستای کندلوس در دامنه رشته کوه های البرز مرکزی، جذاب ترین روستای گردشگری شمال ایران است. بر فراز روستای کندلوس مجتمع فرهنگی کندلوس برای معرفی هنر و فرهنگ منحصر به فرد مردم شمال ایران از هزاران سال پیش به تمام مردم جهان راه اندازی شده است.

مجموعه گردشگری کندلوس

مجموعه فرهنگی کندلوس، تنها موزه خصوصی روستایی ایران است و با امکاناتی مانند رستوران کندلوس ، مهمانسرای کندلوس سنتی و فروشگاه بهداشتی آماده خدمت رسانی به تمامی دوستداران طبیعت و تاریخ می باشد.

موسس مجتمع فرهنگی کندلوس درباره موزه خود چه می گوید:

«آن موزه و مجموعه فرهنگی روستایی که ثمره عشق دیرینه و دیرینه من در تمام دوران کودکی و جوانی بود و قصد داشت کندلوس را به عنوان روستای نمونه در میان روستاهای سرسبز و حاصلخیز ایران نشان دهد گنجینه های تاریخی نیز در خود جای داده بود. به عنوان اسناد بدیهی از ماجراها و قصه های نیاکان مهربان و صمیمی ما که همگی به مجموعه نوساز منتقل شده است، ساخت این مجموعه در سال ۱۳۵۹ آغاز و در مدت هشت سال در سال ۱۳۶۷ به پایان رسید.

موزه کندلوس

از زمانی که خودم و محیطی را که در آن زندگی می کردم شناختم، زادگاهم کندلوس را دوست داشتم. من عاشق زمین حاصلخیزش، آب دلچسب چشمه هایش، سرسبزی درختان و جنگل هایش، طبیعت دلپذیر و هوای سالمش، آوازهای دلربا بلبل ها و پرندگان وحشی اش و هر آنچه که به این منطقه حاصلخیز وصل است، همه را دوست داشته ام. که منبع عشق در افکارم بود و مرا به رویاها برد.

رویای کندلوس

من دوران کودکی را در این منطقه در چنین شرایطی گذرانده ام تا اینکه به اوج جوانی قدم گذاشتم. در آن سن آرزو می کردم که همه مثل من کندلوس را دوست داشته باشند و با بقایای تاریخی، ظروف خاکی، صنایع دستی و هر آنچه مربوط به آن است آشنا شوند. متاسفم که شکوه و عظمت آن همه زیبایی و معصومیت به فراموشی سپرده شود.

مجموعه گردشگری کندلوس

خوب به یاد دارم که به انگیزه چنین عشق و آرزویی، وسایل سنتی و لباس محلی روستاییان را دور از چشم پدرم و برای دوری از گله و شکایت، به دیوار کمد نمناک و تاریک خانه مان آویزان کرده بودم. و سرزنش مادرم من این بی گناه ترین و ناشناخته ترین موزه روستایی را تأسیس کردم. با این حال اولین قدم برداشته شد. از آن زمان تا به امروز، حتی در مدتی که برای تحصیل در خارج از کشور زندگی کرده ام، این عشق از تمام وجودم شعله ور شده است.

این مجموعه که در هر گوشه و کنارش ردپای عشق من است و صفحه ای رسا از دفتر خاطرات کودکی و جوانی و بزرگسالی من است متعلق به مردم شریف ایران است و هر جای آن بیانگر سکوت اما شیوای اسرار گذشته است. به بازدیدکنندگانش.”

فعالیت های گردشگری کندلوس:

سالانه بیش از هزاران نفر برای بازدید از کندلوس و امکانات آن می آیند. افرادی که برای بازدید از این مجموعه و امکانات آن می آیند می توانند یک شب را در هتل کندلوس یا مهمانخانه های VIP آن اقامت کنند و طعم بی نظیر غذاهای منطقه را در رستوران کندلوس تجربه کنند.

بیشتر بدانید : تنگه شیرز کوهدشت|بهترین جاذبه ی گردشگری کوهدشت

کنسرت و مراسم در طول سال برگزار می شود و تورهایی نیز برای کسانی که سفرهای اجتماعی را ترجیح می دهند ترتیب داده می شود. برای برنامه تور بعدی با ما تماس بگیرید. در روستا، نه تنها امکانات بسیار مناسب و مناسب مجموعه، بلکه طبیعت باشکوه آن، روستا را به محل ملاقات تاریخی بی نظیری برای خوشبوکننده های طبیعت تبدیل کرده است. در کندلوس می توانید از موزه تاریخی، مزارع گیاهی، مهمانخانه سنتی و بسیاری مکان های دیدنی دیگر دیدن کنید.

رستوران کندلوس که غذاهای محلی و همچنین غذاهای معمولی سرو می کند

تجربه شکار در کندلوس :

برای دوستداران شکار، می توان ترتیب VIP ویژه ای برای مهمانان ویژه ایجاد کرد تا یک سفر شکار هیجان انگیز منحصر به فرد را در دامنه های وحشی در کوهستان تجربه کنند. بسیاری از گردشگران خارجی در طول سال برای این تجربه بی نظیر به ما می پیوندند. این منطقه با گراز وحشی، آهو، خرگوش و بسیاری از حیوانات دیگر متعلق به این بخش از حیات طبیعی ایران شناخته شده است.

بنیاد کمک کندلوس:

در سال ۱۳۶۰ یک موسسه غیرانتفاعی با هدف کمک به نیازمندان و ایجاد تسهیلات برای روستاهای منطقه کجور تاسیس شد. KHF در طول سالها توانسته است اعضای زیادی را جذب کند و توانسته است به اهداف زیادی دست یابد. این اهداف از طریق بنیادهای خصوصی اهدایی عضو به دست آمده است. برخی از نکات برجسته این دستاوردها عبارتند از: آوردن برق برای هفت روستا در منطقه کجور، آوردن جاده و خط تلفن برای تمام روستاهای کجور، ایجاد مدرسه و بیمارستان و همچنین بسیاری از کمک های خصوصی به عموم مردم.

مجتمع فرهنگی جهانگیری:

JCC توسط موسس موزه کندلوس برای حفظ فرهنگ و فولکلور مردم شمال ایران به ویژه استان کجور تأسیس شد. در این راستا دکتر جهانگیری شخصا بیش از ده عنوان کتاب برای حفظ فرهنگ و قصه های این منطقه منتشر کرد. به علاوه تمامی ملودی ها و آهنگ های سنتی منطقه توسط وی گردآوری و بازسازی شده است. این ملودی ها را می توان در شش نوار کاست و سی دی مختلف در فروشگاه های کندلوس یافت.

منبع : سایت خبری اوجکده 

درباره‌ی حسن ویسی

همچنین ببینید

کندلوس

سفر به کندلوس

کندلوس  جمعیت و وضعیت آب و هوایی کندلوس  روستای کندلوس حالا دیگر بیش از ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *