خانه / اخبار / ایران پسا تحریم

ایران پسا تحریم

ایران پسا تحریم؛پس از اجرايي شدن برجام در سال ۱۳۹۵ كه به مدت ۱۲ سال كشور را در زير فشار تحريم‌ها قرار داده بود فرصت‌هاي بي‌شماري از درآمد كاذب از ميان برداشته شد.

پسا تحریم

تورم يك رقمي سود قطعي ما را در ساخت و ساز مورد تهديد قرار داده. كاهش بهره بانكي انگيزه سپردن سرمايه را به بانك كاهش داد. و با ثابت شدن نرخ طلا و ارز جاذبه اين تجارت كاذب نيز رنگ باخت و در حقيقت اكثر درآمدهاي كاذب كه نيازي به انديشه و خلاقيت و خرد ندارد از سفره ايرانيان برچيده شد.

مستمر آنكه كاهش درآمد نفتي هر بشكه از ۱۳۰ دلار به ۴۰ دلار نيز شرايط اشرافي كشور را كه آخرين پديده‌هاي روز جهان را به خود جلب مي‌نمود از ميان برداشت. واردات بي‌رويه هر كالاي لوكس، اتومبيل‌هاي ميلياردي، قاچاق معادل درآمد نفتي و صدها فرصت كاذب يكي پس از ديگري رنگ مي‌بازد و نسل جوان كشور را با اين واقعيت روبرو مي‌سازد كه درآمدهاي كاذب نيز از ميان رفته و شرايط كشور مانند يكصد سال قبل قاره اروپاست كه بدون نفت و گاز و معادن فقط و فقط با خلاقيت، ابداع، كارآفريني توانستند به آباداني و رفاه امروز برسند به نحوي كه درآمد سرانه بعضي از كشورهاي اروپايي ۴۵۰۰۰ دلار و درآمد ايران با برخورداري از نفت و گاز و منابع سرشار ۵۰۰۰ دلار مي‌باشد و امروز با توجه به شرايط بحران بيكاري در كشور راهي به جز بيداري ايرانيان باقي نمي‌ماند.

پسا تحریم

تجربه بيش از يك قرن جهانيان ما را در رسيدن به شرايط مطلوب بسيار مساعدت خواهد نمود زيرا قاره اروپا بدون هيچ تجربه‌اي از گذشته اقدام به اختراعات و نوآوري گوناگون نمود ولي كشور ما تجارب يك قرن گذشته جهانيان را در كنار خود دارد و همين امر موجب خواهد شد كه در زمان كوتاه‌تري به جايگاه واقعي خود برسد.

 

درباره‌ی حسن ویسی

همچنین ببینید

hamayesh

چالش های یک کارآفرین در بحران ها

حضور دکتر علی اصغر جهانگیری پدر کارآفرینی و مدرس کارآفرینی در همایش یک روز ” …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *