کندلوس

انگیزه برپایی مجموعه فرهنگی کندلوس

کندلوس میعادگاه عاشقان طبیعت و تاریخ

انگیزه برپایی مجموعه فرهنگی کندلوس ؛آری من به زادگاهم کندلوس از آن هنگام که با پیرامون خود آشنا شدم عشق می ورزیدم ،به سرزمین پربرکتش ،به آبهای صاف و گوارای چشمه سارانش،به سبزینه های درختان و جنگل هایش ،به طبیعت دلاویز و هوای جانبخشش،به نوای نغمه هزارانش و آنچه به این دیار پربار بستگی داشت و در ساختار اندیشه و دنیای درونم عشق آفرینی میکرد و من عاشق را به رویاها میبرد.کندلوس

 

کودکی من در این دیار و رویاهای شنیدنی و دیدنی آن سپری شدو به نوجوانی رسید . در آن زمان آرزو داشتم همگان چون من به کندلوس عشق بورزند و به بازمانده های تاریخی و سفالینه ها و وسایل سنتی و آنچه وابسته به آنست آشنا شوند، دریغ آمدم این همه عظمت زیبایی و معصومیت در بوته های فراموشی بازماند.به یاد می آورم به انگیزه چنان عشق و آرزویی بود که در آغاز ،دست افزارها و وسایل سنتی و لباس های مادر به در دیوار پستوی تاریک و نمور خانه آویختم و معصوم ترین و گمنام ترین موزه های روستایی را پدید آوردم .

این گام نخستین بود و از آن پس تا هنوز حتی گاهی که برای تحصیل در خارج از ایران بسر بردم این عشق در من زبانه کشید و همچنان میکشد.

اکنون این مجموعه که جای آن نشانی از عشق و برگی از دفتر خاطرات کودکی و نوجوانی و جوانی منست از آن مردم پاکزاد ایران است و هر گوشه در خاموشی و سکوت و راز و رمزهای دیرین را با هزار زبان برای بینندگان بازگو میکند.

تصاویری از روستا کندلوس :

درباره‌ی حسن ویسی

همچنین ببینید

معرفی 10 ایده های کشاورزی

معرفی ۱۰ ایده سودآور کشاورزی[مشاغل خانگی پر درآمد]

زندگی این روزها به گونه ای شده است که افراد برای رسیدن به خواسته هایشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *