تست۲۷

بهشت گمشده کندلوس…

 

گلها و گیاهان دره بلور کندلوس به خلقت نوروزی جامه سبز ورق بر تن نمودند تا به همراه مردم دل آئینه و با صفای کندلوس میزبان شما در این بهشت گمشده باشند .
امروزه آوازه کندلوس از بر و بوم مازندران گذر نموده و به یکی از قطب های گردشگری ایران و جهان تبدیل گردیده .
قطعه ای از شعر استاد دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی که افتخار میزبانی ایشان را در کندلوس داشتم.

                        

 

این بار به سبزترین خطه تاریخی و کهن ایران بیائید…

کندلوس آرمیده به دامان البرز مرکزی که تاریخ عظیمی را در سینه دارد و در زمان اقامت شما با موزه ، رستوران ، پارک ، کافی شاپ ، سوپرمارکت و اقامتگاههای متفاوت VIP لحظات فراموش نشدنی برای شما بهمراه خواهد آورد.

 
موزه مردم شناسی کندلوس

موزه کندلوس رویای کودکی روستایی است که یکباره دست از بازیهای کودکانه بر می دارد و آواره دشت و کوه و صحرا میشود تا در روستاهای کجور مازندران خانه به خانه به دنبال اشیاء فرهنگی و تاریخی آن دیار باشد.او با معاوضه قند وچای و سیگار،قباله ها،اسناد،سکه،سفال جمع اوری کرده و آنها را از دید خانواده پنهان میداشت
او که امروز دکتر علی اصغر جهانگیری استاد دانشگاه و بنیانگذار مجموعه های گوناگون نظیر شرکت هگزان ،کندلوس ،موسسه فرهنگی جهانگیری و تعداد دیگری از مجموعه ها میباشد در رشته حفاری چاه نفت از امریکا دارای درجه مهندسی و از دانشگاه وین (اطریش) دارای درجه فوق لیسانس پلیمر از پلی تکنیک تهران فوق لیسانس نساجی و از دانشگاه لندن دارای درجه دکترای جامعه شناسی است.
دکتر جهانگیری که امروز کارآفرین نمونه کشور به شمار می آید و تجارب گوناگون خود را در اختیار جوانان کشور قرار میدهددر روستای زادگاه خود علاوه بر اجرای طرحهای متعدد عمرانی و تولیدی مبادرت به احداث موزه کندلوس نمود و همه ان اشیاء جمع آوری شده را که تا امروز هم جمع آوری آن ادامه دارد در آن جای داده تا منطقه کجور مازندران را از محرومیت ،فراموشی و فقر رهایی بخشد.
این موزه در سال ۹۸ بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ گردشگر ایرانی و خارجی را میزبانی کرده است و همچنین موجب شهرت و معروف شدن کندلوس در سطح کشور و در سطح بین المللی گردیده است.

مهمانسرا

در کنار موزه مهمانسرا کندلوس قرار دارد که محیطی مناسب را برای اقامت چند روزه بازدید کنندگان فراهم کرده است. تلفن رزرو: ۰۱۱۵۲۳۶۲۲۲۸ خانم کرمانی ۰۹۹۰۱۹۴۹۴۰۰ آدرس: کندلوس، در کنار موزه، مهمانسرای کندلوس
رستوران
با برخورداری از مواهب طبیعت رستوران کندلوس تنها رستوران در ایران است که لیست نوشیدنی و غذاهای آن کاملا متفاوت است.
گزنه ,بولاغ اوتی,زرشک کوهی,نوشابه ملیس و انواع چایهای گیاهی معطر بخشی از خدمات رستوران کندلوس است.
رستوران کندلوس گیاهان ارزشمند و مفید را به سفره شما می آورد.
تریا آبشار
در کنار بنای موزه کندلوس چشم انداز دل انگیزی را در کنار تریا آبشار موزه میتوانید به تماشا بنشینید.
چای آلبالو,قلیان و تنقلات مختلف ساعتها شما را سرگرم می کند.

فروشگاه

فروشگاه صنایع دستی کندلوس كار و پيشه اهالي اين دهكده، از قديم، تهيه و توليد چوب و زغال در زمستان و كشاورزي در تابستان بوده است و اكنون به دليل قانون مراقبت از جنگل، اهالي علاوه بر كشاورزي به خياطي و نجاري روي آورده‌اند. از صنايع دستي اين دهكده، مي‌توان به بافتن جاجيم، ايزار (پارچه پشمي چهارخانه دستباف) بافتن جوراب، …
 کافی شاپ آسیابان
میزهای این کافی شاپ سنگ آسیاب هایی است که قرنها گندم روستا را به آرد تبدیل میکردند
از شما دعوت میشود برای نوشیدنی آب میوه,چای و قهوه و کیک و شیرینی و تزئینات فضای داخل کافی شاپ لحظاتی را در این کافی شاپ بگذرانید.
پارکینگ اختصاصی       

                                                            
انتشارات موزه کندلوس:

این مجموعه در زمینه اشاعه و گسترش فرهنگ ایران زمین سالیان درازی است که به چاپ و نشر کتب گوناگون ،فیلم،سی دی و وسایل آموزشی گوناگون مشغول میباشد و دراین راستا توانسته است جایگاهی در خور در فرهنگ ایران برای خود بیابد.
روستای کندلوس:
که امروز روستایی است به پهنای یک شهر و با هویتی به درازای تاریخ و با جلوه های حیرت انگیز از طبیعت که  گردشگران را به دیدار بافت تاریخی روستاها و معماری آن ،به جنگلهای برگ پهن باستانی ،چشمه های جوشان ،کوههای فاخر و سربلند و آداب و رسوم و باورهای مردم تاریخی این دیار دعوت میکند.

ویژگیهای کندلوس:

– کوتاه ترین فاصله تا تهــــــران           –  نزدیک به اتوبان تهران شمال      
 – نزدیک به پمپ بنـــــــــــــزین            – بن بست بودن دره کنـــدلوس
–  نزدیک به فرودگاه نوشــــــهر             – غذاهای محلـــــی در رستوران
– احاطــه شدن منطقه از جنگل             –  امکــــان کمپیــــــــــــــــــــنگ          
 – تنوع گیاهی گســــــــــــترده              – عاری از پشه و رطوبـــــــــــت   
– تنها موزه روستایی جهـــــــان             – وجود موزه،مهمانسرا،اقامتگاه و … 

تماس با موزه کندلوس:

علاقمندان و همه انهایی که دغدغه فرهنگ و هنر این سرزمین را در سر دارند و یا علاقمند به آشنایی با انتشارات این موسسه میباشند و یا مایل به انتقال تجارب و اطلاعات خود جهت غنی شدن بیشتر این مجموعه باشند میتوانند با نشانیهای زیر تماس حاصل فرمایند.
۱-نشانی دفتر مرکزی:تهران ,ملاصدرا ,شیراز جنوبی,کوچه اتحاد پلاک ۴۸ واحد۴
۲-سایت
bonyadjahangiri.com
ایمیل 
dr.jahangiri@hotmail.com
برای رزرو با خانم کرمانی تماس بگیرید ۰۹۹۰۱۹۴۹۴۰۰
توجه: گردشگران عزیزی که برای اقامت با مهمانسرای موزه هماهنگی کنند و از سوییتهای ۲یا ۳ یا ۵ تخته استفاده نمایند مزایای زیر شامل آنها میشود:
۱. بلیط موزه رایگان
۲. صبحانه رایگان
۳. پارکینگ اختصاصی
در انتظار دیدارتان هستیم.                                                                             
موسسه فرهنگی جهانگیری
آدرس:
روستای کندلوس، موزه مردم شناسی

 جهت ورود به وبسایت گردشگری کلیک کنید.